Otwarcie punktu widokowego przy ul. Słowackiego


Zapraszamy w niedzielę (20 października) o godz. 13 na otwarcie nowego punktu widokowego we Wrzeszczu Górnym. Będzie to jednocześnie XV punkt widokowy realizowany w ramach projektu Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni „Spojrzenie na Gdańsk”.

Punkt widokowy znajduje się w rejonie bloków Słowackiego 55-61 – wygodne dojście wiedzie schodami na wysokości bloku pod numerem 61, a następnie w prawo jeszcze przed pierwszym budynkiem przy ul. Arciszewskiego.

Otwarciu towarzyszyć będzie spektakl muzyczny z udziałem trójmiejskich artystów zespołów Standard Acoustic, Duet Gremplina, Władka Zaporowskiego oraz gościa specjalnego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Przygotowanie nowego punktu widokowego wraz ze spektaklem otwarcia zostało dofinansowane ze środków Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny. Za reżyserię, scenografię oraz realizację projektu „Spojrzenie na Gdańsk” odpowiada prof. Witold Paweł Burkiewicz z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

W ramach prac nad punktem widokowym, na nasz wniosek został też oczyszczony teren leśny w pobliżu schodów do ul. Arciszewskiego: