Piknik sportowy na zbiorniku Srebrzysko


Zapraszamy do udziału w VI Smoczym Turnieju Dzielnic Gdańska o Puchar Wrzeszcza Górnego oraz w regatach charytatywnych. Wydarzenie odbędzie się 16 września (niedziela) na terenie zbiornika Srebrzysko przy Trasie Słowackiego.

Program:
godz. 10:00 – Odprawa kapitanów załóg Sport&Fan oraz Amator
godz. 10:30 – Rozpoczęcie regat
godz. 13:30 – Odprawa kapitanów dzielnic, wręczenie medali i pucharów turnieju charytatywnego
godz. 14:00 – Rozpoczęcie Turnieju Dzielnic
godz. 16:00 – Wręczenie medali i pucharów Turnieju Dzielnic

Między poszczególnymi wydarzeniami odbędą się pokazy żeglarskie, wioślarskie i kajakarskie w wykonaniu nauczycieli i uczniów SPMS nr 94 w Gdańsku oraz Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.

Konkurencje:
– Smoczy Turniej Charytatywny – MIKST 200 m.
W tej konkurencji dopuszcza się udział wszystkich (rocznik 2007 i starsi), reprezentujących kluby, instytucje, firmy, zakłady pracy, osady środowiskowe, szkoły itp. Podział na kategorie Sport, Fan i Amator nastąpi po biegach eliminacyjnych. Każda załoga może składać się z 20 osób: 10-14 osób wiosłujących, dobosza i sternika i 4 rezerwowych. Wśród wiosłujących muszą być minimum 4 kobiety.

– VI Smoczy Turniej Dzielnic Gdańska – MIKST 200 m.
W tej konkurencji dopuszcza się udział wszystkich (rocznik 2007 i starsi), reprezentujących dzielnice w których mieszkają, uczniów i pracowników szkół w dzielnicach (tylko szkoły podstawowe) oraz najbliższych członków ich rodzin (mama, tata, siostra, brat, córka, syn). Każda załoga może składać się z 20 osób: 10-14 osób wiosłujących, dobosza i sternika i 4 rezerwowych. Wśród wiosłujących muszą być minimum 4 kobiety. Na prośbę organizator zapewni także dobosza.

Nagrody:
Za zajęcie I – IV miejsca przygotowano puchary i medale ufundowane przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

Cel charytatywny
U naszego kolegi Nataniela Walcza, wychowanka sekcji smoczych łodzi Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego w czerwcu br. zdiagnozowano raka kości udowej prawej. Obecnie poddawany jest chemioterapii w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Czeka go operacja oraz długa i kosztowna rehabilitacja. W lipcu miał walczyć o medale smoczych Mistrzostw Świata w Szeged (Węgry). Teraz my chcemy dla niego zorganizować wspaniałe zawody smoczych łodzi. Walcząc na wodzie między sobą w smoczej rywalizacji pomożemy Natanielowi! Wszystkie opłaty startowe w kategorii Sport&Fan oraz opłaty startowe i treningowe w kategorii Amator przeznaczymy w całości na rzecz naszego kolegi.

Warunki udziału:
Prawo startu mają załogi, które w terminie do 11 września prześlą prześlą zgłoszenie na formularzu w regulaminie na adres e-mail gdańskielwy@wp.pl, potwierdzą to telefonicznie pod numerem 501-571-456 oraz opłacą opłaty startowe:
– w Smoczym Turnieju Dzielnic – brak opłat startowych,
– w Turnieju Charytatywnym – 400 zł osady Sport&Fan, 1000 zł osady Amator (w tym dwa wcześniejsze treningi pod okiem trenerów i wychowanków GZSiSS)

Opłaty startowe należy wpłacać na specjalnie wydzielone konto MMKS Gdańsk 83 1940 1076 3174 9099 0004 0000.
Wszystkie opłaty startowe w kategorii Sport& Fan oraz opłaty startowe i treningowe w kategorii Amator przeznaczymy w całości na rzecz naszego kolegi! Faktury za opłaty startowe i zajęcia sportowo-rekreacyjne na smoczych łodziach do odebrania w dniu regat.

Regulamin turnieju smoczych łodzi (format pdf)