Projekt Ratuj we Wrzeszczu


Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny i Ośrodek Usługowo-Szkoleniowy OSU BHP zapraszają mieszkańców Wrzeszcza (pełnoletnie osoby indywidualne) na bezpłatny 5-godzinny kurs pierwszej pomocy.

Zajęcia odbędą się 23 listopada (środa) w godz. 16-21 w siedzibie Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny.

Zapisy na zajęcia proszę kierować do p. Joanny Bejm – j0anna.b@interia.pl.

W tytule e-maila zgłoszeniowego proszę wpisać „Projekt Ratuj we Wrzeszczu oraz imię i nazwisko osoby zapisującej się na zajęcia”, a w treści proszę podać także adres e-mail do korespondencji i/ lub numer telefonu kontaktowego oraz datę urodzenia uczestnika – do zaświadczenia.

Ilość miejsc jest ograniczona (maks. 20 uczestników), decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby zgłaszająca się e-mailem otrzyma tą samą drogą potwierdzenie zgłoszenia lub – jeśli zgłoszenie nastąpi zbyt późno – informację o braku miejsca. Jeżeli niezakwalifikowanych osób będzie więcej organizatorzy nie wykluczają zorganizowania kolejnej edycji szkolenia w późniejszym terminie.

W ramach szkolenia przewiduje się: około 2 godziny teorii przeplatane około 3 godzinami ćwiczeń (niektóre elementy pierwszej pomocy uczestnicy będą ćwiczyć na sobie, dlatego zainteresowanych prosimy o luźny, swobodny ubiór na zajęciach).

Podczas ćwiczeń zostaną zaaranżowane scenki rodzajowe symulujące różne wypadki, w których uczestnicy, będą udzielać pierwszej pomocy tak, jak podczas rzeczywistych zdarzeń.

W programie szkolenia przewiduje się: ćwiczenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej na manekinie szkoleniowym, z użyciem AED oraz bez AED, postępowanie z osobą u której doszło do zakrztuszenia całkowitego, postępowanie z osobą nieprzytomną, z osobą omdlałą, tamowanie krwotoków i postępowanie z osobą we wstrząsie, zaopatrywanie różnego rodzaju ran w tym oparzeń oraz złamań i zwichnięć, postępowanie z osobą na której organizm zadziałały duże siły, postępowanie w nagłych zachorowaniach takich, jak np.: atak drgawkowy, nagłe zachorowanie spowodowane cukrzycą, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu itp.

Szkolenie będzie prowadzone przez doświadczonego ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy
z uprawnieniami i umiejętnościami dydaktycznymi.