Sobota 14 grudnia z Radą Dzielnicy Wrzeszcz Górny


Najbliższa sobota (14 grudnia) będzie pełna wydarzeń organizowanych przy współpracy z Radą Dzielnicy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny i nie wymaga żadnej rejestracji.

O godz. 11:00 spotykamy się przy fontannie obok GCH Manhattan (rejon skrzyżowania ul. Jaśkowa Dolina i al. Grunwaldzkiej), skąd wyruszamy na ok. 1,5-godzinny Historyczny Spacer po Wrzeszczu. Przewodnikiem będzie historyk sztuki Aurelia Bladowską, która tym razem poruszy tematy związane z historią rozwoju Jaśkowej Doliny – od rolniczej osady po willową dzielnicę gdańskiej elity.

W ramach tego spaceru będzie można również zapoznać się z podstawami imprez na orientację. Na trasie (dla chętnych) ustawione zostaną specjalne punkty kontrolne, na których uczestnicy podbijać będą otrzymane elektroniczne karty startowe. Wszystkie zasady wyjaśnione zostaną przez organizatora na początku spaceru. Tego typu forma spędzania wolnego czasu jest stałym elementem Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację, które regularnie goszczą także w naszej dzielnicy.

Wydarzenie Historyczne Spacery po Wrzeszczu na Facebooku

O godz. 14:00 zapraszamy na ostatnie spotkanie w ramach cyklu „Od Kodanu po Gdańsk„. Tematem sobotniego spotkania będzie: Terroryzm, a dostęp do broni w kontekście Wolnego Miasta Gdańska, zaś gościem specjalnym Grzegorz Guryło, ekspert ds. zarządzania – strateg planowania oraz psychologii terroryzmu. Emerytowany żołnierz wojsk specjalnych. Posiadacz najwyższego wyróżnienia „Bright Idea”, przyznawanego przez Dowódcę NATO.

O godz. 18:00 przenosimy się w rejon garaży przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, gdzie odbędą się trzy koncerty w ramach projektu Wrzeszcz PointZ:
1. Koncert uczestników warsztatów „Hip Hop – Edukacja to broń” (start godz. 18:00)
2. Koncert zespołu Loveina (start o godz. 19:00)
3. Koncert zespołu Ziela (start o godz. 20:00).

Wszystkie wydarzenia są realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków budżetowych Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny.

Bądź na bieżąco

Najnowsze wpisy