Zmiana sposobu parkowania na ul. Sienkiewicza

31 grudnia 2015 r., zmodyfikowane: 9 stycznia 2016 r.

Po naszej interwencji i wymianie pism, udało się przekonać Zarząd Dróg i Zieleni do zmiany zasad parkowania na ul. Sienkiewicza z nieuregulowanego na parkowanie bezpośrednio na jezdni, równolegle do krawężnika.

Z analiz przeprowadzonych na nasz wniosek przez ZDiZ wynika, że zmiana sposobu parkowania zmniejszyła liczbę miejsc parkingowych z 27 do 23. Jednocześnie piesi zyskali wygodny, szeroki chodnik, który zaledwie kilka tygodni temu przeszedł generalny remont.

Tablica informująca o zasadach parkowania umieszczona jest od strony ul. Sobótki. Niestety spora część kierowców nadal ją ignoruje. Mamy jednak nadzieję, że to kwestia nieuwagi, a nie celowego działania. Tym bardziej, że na ulicy nie brakuje miejsca do parkowania (patrz zdjęcia poniżej).

Ulica Sienkiewicza

Ulica Sienkiewicza

Planujemy w przyszłości stosować podobne rozwiązania na innych ulicach Wrzeszcza Górnego (szczególnie jednokierunkowych), a przy nowych inwestycjach zabiegać o to, by chodniki faktycznie były projektowane dla pieszych, zaś dla aut wykonywano odpowiednio oznakowane zatoki – najlepiej na tym samym poziomie, co jezdnia.

Bądź na bieżąco